Kontrolní výbor by neměl kontrolovat nic, co si nepřejeme aby kontoloval, navrhlo vedení obvodu

JS 3

Závěry z šetření Kontrolního výboru v kauze Škodaland přivedli současné vedení Městského obvodu Plzeň 3 k šokujícímu návrhu usnesení. Lidově řečeno Kontrolní výbor nemá kontrolovat nic co by si vedení nepřálo aby kontroloval.

Kontrolní výbor ÚMO3 se zabýval kauzou Škodaland a se svými závěry seznámil v pondělí 28. prosince na mimořádném zasedání zastupitele. Zcela zásadním zjištěním je, že obvod za posudek dal 300 tisíc a dále, že firmě, která posudek dělala, nedodalo současné vedení obvodu všechny dokumenty. Na základě takto vypracované neúplné zprávy pak ale podal podnět státnímu zastupitelství. To je podle členů kontrolního výboru doslova alarmující.

Závěry kontrolního výboru zastupitelstvo nepřijalo. "Já jsem pouze splnil svou povinnost předsedy kontrolního výboru, abych tu věc prošetřil. Pokud to zastupitelé nevzali na vědomí, je to jejich rozhodnutí a já s tím nic neudělám. Usnesení znělo, aby schválili závěry kontrolního výboru, to znamená, že ten posudek byl vypsán za podezřelých okolností, bylo to neúčelné a byly to vyhozené peníze s tím, že kdyby firma úplné podklady měla, byl by ten posudek jiný. Zpracovatel to sám potvrdil," řekl tehdy předseda kontrolního výboru Jiří Strobach.

Na prvním zastupitelstvu, které se konalo 15. února 2016 ale došlo k naprosto neuvěřitelné situaci. Na návrh místostarostky Maříkové připravilo vedení obvodu usnesení (v plném znění jej najdete na konci článku), které říká, že by kontrolní výbor neměl kontrolovat nic o co by si zastupitelstvo jako jeho zřizovatel nepožádalo. Naštěstí zvítězil zdraví rozum některých zastupitelů a usnesení nebylo přijato.

Je však k vážnému zamyšlení, proč se vedení obvodu, které hospodaří s veřejnými prostředky, tak bojí kontrolní činnosti. A na co dalšího by je mohl kontrolní výbor ještě upozornit. O tom si ale udělá závěr jistě každý občan sám.

 

KV1

KV2

KV3

 

 

starosta bezdomovci

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Bezdomovectví začal být v Plzni velkým problémem. Bezdomovci povalující se na lavičkách v centru města logicky vadí občanům. Poslední rok se tomuto tématu intenzivně věnuji....

voda

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V průběhu letních teplých dnů čekalo na obyvatele plzeňského třetího obvodu překvapení. Starosta Jiří Strobach vyrážel se svým promo teamem a rozdával zdarma chlazenou neperlivou vodu.