Mikuláš, andělé a čerti jsou pro naše nejmenší určitě událostí

JS denik web foto

Již tuto sobotu vyhlíží naše malé děti s velkým očekáváním. Přijde k nám Mikuláš?

Přestože události minulých týdnů nám přináší řadu znepokojivých zpráv ze světa a Evropy a optimismus nečiší ani z dění v našem obvodu, nemůžeme zapomínat na naše nejmenší. Právě v udržení národních kulturních tradic a v jejich předávání našim potomkům, vidím cestu do budoucna.

Mikuláš s čerty chodil v době, kdy byla malá moje maminka, já, mé děti a když budeme tyto tradice podporovat, budou mikulášské nadílky zažívat i naše vnoučata. To byl i důvod, proč jsem já jako starosta v minulých letech pořádal pravidelné mikulášské nadílky, kam se zvaly všechny mateřské školky. Každoročně jsem se těšíval na setkání s dětmi a užíval jsem si jejich rozzářené oči, když opouštěly akci stylově pořádanou v plzeňském Pekle.

Nenechte si vzít ten pocit a nezapomínejte udržovat tyto tradice. Vždyť není nic krásnějšího než vidět vaše děti, jak pilují básničky, říkanky a rebelsky vznášejí pochybnosti o existenci "opravdových" čertů, andělů a Mikulášů. Dopřejme dětem i v dnešní hektické době mikulášské setkání a užijte si všechny ty dětské sliby - já už budu hodný, já si zase budu uklízet a já si budu čistit zuby.

 

Jiří Strobach, JSNS

Předseda Kontrolního výboru MO Plzeň 3

starosta bezdomovci

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Bezdomovectví začal být v Plzni velkým problémem. Bezdomovci povalující se na lavičkách v centru města logicky vadí občanům. Poslední rok se tomuto tématu intenzivně věnuji....

voda

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V průběhu letních teplých dnů čekalo na obyvatele plzeňského třetího obvodu překvapení. Starosta Jiří Strobach vyrážel se svým promo teamem a rozdával zdarma chlazenou neperlivou vodu.