Místostarostka Maříková byla odvolána, pro byla drtivá většina

JS 3

Zdá se, že luxus tří místostarostů končí. Místostarostka Jaroslava Maříková byla odvolána. Doufáme, že tato pozice už zůstane neobsazena.

Odvolání místostarostky Jaroslavy Maříkové (OPAT) navrhlo Hnutí Jiří Strobach Náš starosta. Proč?

"V návrhu jsme uvedli jen několik málo důvodů a i to stačilo na to, aby byl návrh přijat," sdělil Jan Fischer z JSNS, který na zastupitelstvu návrh předložil. Návrh poukazoval na některé konkrétní body týkající se například Škodalandu i na to, že si občané stěžují, že místostarostka není v úřadu k zastižení a věnuje se jiným činnostem. Hnutí JSNS navrhlo i to, že by ve vedení úřadu měly být jen 2 pozice místostarostů.

"Hlavním důvodem byla špatná práce paní místostarostky. Prakticky se ukázalo i v té tajné volbě, že za její uvolněnou funkcí nebyla vidět žádná konkrétní práce. Mimo jiné jeden z těch nedostatků je i to, že má jiný úvazek na univerzitě, což zastupitelstvu nesdělila," uvedl předseda kontrolního výboru a hnutí JSNS Jiří Strobach.

Odvolání místostarostky Jaroslavy Maříkové bylo přijato drtivou většinou, pro bylo 20 zastupietlů, proti 5. Hnutí JSNS má radost i z toho, že se post již nebude obsazovat. Od počátku tohoto volebního období je totiž jasné, že tři pozice místostarostů na MO Plzeň 3 je zbytečný luxus.

O jednání místostarostky Maříkové jsme váž již v minulosti několiktrát informovali.

O kauze Škodaland se více dočtěte zde.
Čtěte také
Místostarostka Maříková prosazuje vlastní zájmy
Osobní intriky místostarostky destabiluzují úřad


 

 

 

 

 

starosta bezdomovci

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Bezdomovectví začal být v Plzni velkým problémem. Bezdomovci povalující se na lavičkách v centru města logicky vadí občanům. Poslední rok se tomuto tématu intenzivně věnuji....

voda

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V průběhu letních teplých dnů čekalo na obyvatele plzeňského třetího obvodu překvapení. Starosta Jiří Strobach vyrážel se svým promo teamem a rozdával zdarma chlazenou neperlivou vodu.