Místostarostka MO Plzeň 3 znovu prosazuje vlastní zájmy

JS 3

Prosazování vlastních zájmů bez ohledu na zájem obvodu a města Plzně už se stává pro místostarostku MO Plzeň 3 Jaroslavu Maříkovou tradicí. Kam až může zajít, zůstává otázkou.

Je až neuvěřitelné, kam jsou ochotni zajít někteří zastupitelé při prosazování svých zájmů. Současná místostarostka MO Plzeň 3 Jaroslava Maříková, ještě ve funkci starostky v roce 2003, zařídila naprosto nestandardně nízkou výši nájmu nebytových prostor v Kopeckého sadech pro restauraci Potrefená husa. Doba nájmu byla na dobu určitou 12 let a finančně pro město velmi nevýhodná. V každém následujícím volebním období se vedení obvodu pokoušelo smluvní vztah upravit do obvyklých cen pronájmů, ale smlouva nešla vypovědět.

Nyní, když je Jaroslava Maříková zpět ve vedení obvodu, platnost smlouvy skončila, a tak v listopadu 2015 navrhovala místostarostka prodloužit nájem stávajícímu nájemci na dobu neurčitou za stejných finančních podmínek! Tedy opět za nevýhodných a nestandardních finančních podmínek, znovu velmi nevýhodných pro město. Po velké diskuzi byl nakonec nájem prodloužen jen do 1. 5. 2016, a to kvůli vložené investici s tím, že by se měla řádně připravit nová smlouva s výší nájmu v obvyklé ceně.

Jaké však bylo překvapení členů Rady obvodu v pondělí 7. března, kam místostarostka na jednání neohlášeně a mimo navržené body jednání pozvala zástupce pronajímatele, aby projednali s radními prodloužení nájmu. Takové nestandardní jednání je zcela jistě nepřípustné a svědčí o hlavním zájmu paní Maříkové. Zajímavostí ale je, že najednou z obavy neprodloužení nájemní smlouvy je společnost ochotná zaplatit nájem dvakrát vyšší. Naštěstí zvítězil zdravý rozum většiny radních a záležitostí se na místě vůbec nezabývali. Rada MO Plzeň 3 se bude tedy případem zabývat, až když bude celá věc náležitě písemně připravená a řádně předložená.

Sleduje-li však nezaujatý pozorovatel chování místostarostky Maříkové v její funkci, bude si jistě klást otázku, zda je jejím posláním efektivně hospodařit s finančními prostředky obvodu nebo si především prosazovat vlastní zájmy. Bohužel po kauze Škodalandu je toto dalším signálem, že druhá varianta je pravděpodobnější. A tak uvidíme, čím překvapí zastupitele, úředníky a nakonec i občany třetího obvodu příště.

Jiří Strobach

JSNS

Předseda kontrolního výboru MO Plzeň 3

 

 

 

starosta bezdomovci

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Bezdomovectví začal být v Plzni velkým problémem. Bezdomovci povalující se na lavičkách v centru města logicky vadí občanům. Poslední rok se tomuto tématu intenzivně věnuji....

voda

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V průběhu letních teplých dnů čekalo na obyvatele plzeňského třetího obvodu překvapení. Starosta Jiří Strobach vyrážel se svým promo teamem a rozdával zdarma chlazenou neperlivou vodu.