Pracuje vedení obvodu opravdu pro své občany?

JS denik web foto

Mám pocit, že trend komunální politiky je v poslední době postavený na hlavu. Lidé si zvolí své zástupce, kterým dávají důvěru, ti ale spravovat věci veřejné nemůžou. Zákulisní dohody menších stran jim to znemožní. Stejně tak je to s prací, kterou pak politici mají pro své občany vykonávat.

Jako příklad mohu uvést případ z našeho obvodu na Výsluní. Již několik let si zde lidé přestavují různé chatky na celoročně obyvatelné domy. Ano původně to byla rekreační zóna. Jestliže však nyní je stav takový, že zde bydlí stále více rodin, měl by se zvolený zástupce zeptat těchto lidí, co by pro ně mohl udělat. Vodovod? Kanalizaci? Více zastávek MHD? Chodníky, veřejné osvětlení, aby se zde lidé mohli bezpečně pohybovat? Samozřejmě, že vše stojí nemalé investiční peníze a nejde vše udělat hned. A odpovědi současných politiků? Při jednom z posledních kontrolních výborů zazněl názor jednoho z radních obvodu Plzeň 3, že lidé na Výsluní mají smůlu, protože stavěli svoje domy v rekreační zóně. Takový argument u mě neobstojí. Nehledě na to, že už jen samotné povolení postavit zde dům získali tito lidé od jejich města.

Nedostali jsme náhodou mandát od voličů právě pro to, abychom se o jejich záležitosti postarali? A za to si bere většina politiků řádnou mzdu proplácenou daňovými poplatníky.

 

Pokud se však podíváme do nedávné historie, tak město pomohlo i lidem v ostatních částech města, kde rekreační zóny také dříve byly a město zde postupně vystavělo veškerou infrastrukturu (příklad Valcha, oblast Boleveckých rybníků apod.) Výkupy a projekty na vodovod a kanalizaci jsou připraveny! Tak do toho vy zodpovědní!! Je také třeba posunout dál snahu všech, kteří se na Trojce snažili lidem z Výsluní pomoci. Já to určitě nevzdávám. Budu usilovat o to, abyste nebyli diskriminováni současnými politiky zodpovědnými za vaši budoucnost. Budu předkládat konstruktivní návrhy do našeho zastupitelstva. Budu prověřovat možnosti získání dotací z Evropské Unie na infrastrukturu. Za normální totiž považuji, že se buduje infrastruktura tam, kde lidé bydlí a ne přednostně tam, kam naplánuje rozvoj města nějaký úředník od svého stolu.

 

Jiří Strobach, JSNS

Předseda Kontrolního výboru MO Plzeň 3

starosta bezdomovci

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Bezdomovectví začal být v Plzni velkým problémem. Bezdomovci povalující se na lavičkách v centru města logicky vadí občanům. Poslední rok se tomuto tématu intenzivně věnuji....

voda

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V průběhu letních teplých dnů čekalo na obyvatele plzeňského třetího obvodu překvapení. Starosta Jiří Strobach vyrážel se svým promo teamem a rozdával zdarma chlazenou neperlivou vodu.