Právní nesrovnalosti na MO Plzeň 3 pokračují

Starosta jako řemen

Rozhodnutí zastupitelů městského obvodu Plzeň 3 si odporují

 

Ani více než tři měsíce nestačily vedení třetího plzeňského obvodu, aby uvedlo do právního pořádku nepochopitelné manipulování s funkcí místostarostky Jaroslavy Maříkové. Na nestandardní situaci jsem přitom jako předseda Kontrolního výboru upozorňoval už 7. listopadu 2014 na ustavujícím zasedání zastupitelstva Trojky.

7. listopadu zastupitelstvo třetího obvodu schválilo jmenovitě starostu, dva uvolněné a jednoho neuvolněného místostarostu a sedm členů rady obvodu. Jaroslava Maříková se stala uvolněnou místostarostkou.  Vzápětí se ale objevil požadavek, aby vykonávala nejprve neuvolněnou funkci s tím, že do té uvolněné nastoupí až od 1. ledna 2015. Tak se také stalo.  

 

Mé několikeré urgence, aby se dvě vzájemně si odporující rozhodnutí uvedla do právního pořádku, opakovaně ignorovalo vedení obvodu i zastupitelstvo. Chybné usnesení je tak stále v platnosti.  Jako předseda Kontrolního výboru proto  požádám nadřízený orgán, tedy Magistrát města Plzně, aby věc rozhodl.

Zastupitelstvo třetího obvodu na svém ustavujícím zasedání odsouhlasilo neobvyklý krok – významně zvýšilo počet uvolněných funkcí místostarostů na úkor pozice uvolněného šéfa Kontrolního výboru. Postu se tak mohu věnovat pouze po běžném zaměstnání ve svém volném čase. Nemohu se tedy zabývat kontrolou na sto procent. Pokud jsou i další rozhodnutí nového vedení Trojky podobně diletantská, pak chápu, že se některým členům vedení obvodu nehodí, abych se práci věnoval naplno v uvolněné funkci

 

Jiří Strobach

Předseda Kontrolního výboru

ÚMO Plzeň 3

starosta bezdomovci

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Bezdomovectví začal být v Plzni velkým problémem. Bezdomovci povalující se na lavičkách v centru města logicky vadí občanům. Poslední rok se tomuto tématu intenzivně věnuji....

voda

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V průběhu letních teplých dnů čekalo na obyvatele plzeňského třetího obvodu překvapení. Starosta Jiří Strobach vyrážel se svým promo teamem a rozdával zdarma chlazenou neperlivou vodu.