Starosta Jiří Strobach se postavil za občany, kteří nechtějí benzinku na Borech

benzinka

Lidé se bouří, nechceme benzinku na Borech. Je tu dost hluku a dopravy. A starosta Jiří Strobach se postavil za své obyvatele!

Nová čerpací stanice by měla vyrůst ve Skupově ulici při vjezdu do Area Bory. To se ale nelíbí obyvatelům v blízkém okolí. Požádali o pomoc starostu Jiřího Strobacha, který se postavil za své občany. I když v tomto případě o stavbě nerozhodoval Úřad městského obvodu Plzeň 3, starosta podnikl veškeré možné kroky...

Jiří Strobach líčí, jak přistoupil ke stavbě nové čerpací stanice

Když za mnou přišli občané, že nechtějí, aby byla povolená stavba nové čerpací stanice ve Skupově ulici na Borech, bylo mi hned jasné, že se za ně musím postavit. Bylo to zrovna v době, kdy se konečně podařilo dotáhnout do konce zklidnění dopravy v lokalitě Bezovka. A to musím přiznat, že vzhledem k tomu, že se vyřizovalo hned s několika úřady, byl běh na dlouhou trať. Od první návštěvy zástupců občanského sdružení Bezovka u mě a první osazení dopravní značky na místě, uběhl dlouhý půl rok.

Náš úřad ale tuto stavbu neřeší, je to věc magistrátu. Nicméně jsem vyslechl argumenty občanů, poradil jim návštěvu magistrátu a přislíbil, že MO Plzeň 3 bude stát na jejich stranu. Občané předali petici, že nechtějí v místě čerpací stanici, pod kterou se podepsalo 1166 lidí. V květnu zasedla mimořádná Rada MO Plzeň 3 a vydala nesouhlasné stanovisko ke stavbě čerpací stanice.

Občané požádali Krajskou hygienickou stanici o změřené hluku v lokalitě a ukázalo, že v současné době jsou překročeny limity hluku přes den o 4 decibely, v nočních hodinách o 7 decibelů.

Přes veškeré snahy zazím vydal Odbor stavebně správní Magistrátu města Plzně kladné vyjádření ke stavbě. Já jsme ale přesvědčen, že je povinností zástupce obce, kterým je náměstek Šindelář, hájit práva občanů. Ten podal v této věci odvolání.

Veškeré možné kroky v této věci podnikl tedy jak ÚMO Plzeň 3, tak i občané. Teď už jen musíme věřit, že nakonec bude přihlédnuto k výsledkům měření hluku, přání občanů a stanovisku obvodu.

 

 

 

 

 

 

starosta bezdomovci

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Bezdomovectví začal být v Plzni velkým problémem. Bezdomovci povalující se na lavičkách v centru města logicky vadí občanům. Poslední rok se tomuto tématu intenzivně věnuji....

voda

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V průběhu letních teplých dnů čekalo na obyvatele plzeňského třetího obvodu překvapení. Starosta Jiří Strobach vyrážel se svým promo teamem a rozdával zdarma chlazenou neperlivou vodu.