Vedení MO Plzeň 3 bezhlavě utrácí peníze nás všech

JS 3

Vedení MO Plzeň 3 rozhodlo letos v září o koupi pozemků u sportovního areálu Škodaland, ačkoliv jsou téměř bezcenné a obvod za ně vynaložil téměř 8 milionů korun. Pravda je, že částkou 3 900 000,- korun přispěl obvodu na koupi pozemků Magistrát města Plzně.

Vedení MO Plzeň 3 rozhodlo letos v září o koupi pozemků u sportovního areálu Škodaland, ačkoliv jsou téměř bezcenné a obvod za ně vynaložil téměř 8 milionů korun. Vedení obvodu jako důvod uvádí rozšíření sportovního areálu Škodaland. Pomineme-li, že neexistuje žádná konkrétní řádně vypracovaná studie, projektová dokumentace ani není nijak zajištěn způsob financování dalšího rozšíření areálu, je nasnadě otázka, proč rozšiřovat areál na nových pozemcích. V současnosti zabírají totiž sportoviště přímo v již oploceném areálu ani ne polovinu prostoru. Na volných pozemcích v areálu Škodaland současné vedení zatím nevybudovalo žádné další sportoviště a dalších sportovišť by se sem opravdu vešlo hodně.

Místo budování přímo v areálu vedení obvodu utratí celkem 7 660 000,- Kč za tři bezcenné pozemky, které leží v blízkosti. Tato částka ale není konečná, k tomu musíme připočítat daň z nemovitých věcí ve výši 306 400,- Kč. Tu má uhradit město Plzeň. Pozemky, které vedení kupuje, mají ve skutečnosti nulovou reálnou hodnotu. Vzhledem ke svému tvaru a umístění jsou téměř neprodejné.

pozemky výkup

Paradox je, že vedení investuje 7,6 milionů korun, do bezcenných pozemků, aniž by například zajistilo či přispělo na dlouhodobý provoz fungujícím příspěvkovým organizacím v obvodu. Například na bazénu v Kozinově ulici trénuje každý týden stovka malých plavců. Bazén ale těžko shání 3 miliony korun ročně na provoz. Do kroužků ve Hvězdárně a planetáriu na území plzeňské Trojky chodí další desítky dětí, této organizace ale vedení obvodu odmítlo přispět na provoz. A existují další a další příklady.

Na celou kauzu koupě pozemků poukazuje opozice MO Plzeň 3. Ta žádala i projektovou dokumentaci a informace o způsobu financování dalších investic, které by měly být na vykoupených pozemcích. Řádná studie či projektová dokumentace ale neexistuje, stejně tak jako není vypracován způsob financování. Přičemž vypracování takových podkladů je vždy běžnou praxí ještě před samotným výkupem jakýchkoliv pozemků. Vedení obvodu předložilo pouze třístránkový dokument nazvaný studie. Ten ale opravdu v takovém případě působí více než směšně (první strana je pouze fotografie současného areálu, další dvě strany jsou bez informací). Důvod výkupu zmiňuje obvod v této údajné studii v jedné větě. „Jsme toho názoru, že by bylo dobré rozšířit areál o některé ze sportovišť z výše jmenovaných sportů,“ píše se v této rádoby studii. Výše zmiňované sporty jsou tenis, nohejbal nebo baseball, florbal či fotbalgolf. Můžeme se ptát proč tenis, když v areálu tenisový kurt už je, a další jsou nedaleko na Slavii. Proč baseball, když se léta hraje nedaleko v Českém údolí apod.

V této údajné studii se dále popisuje, že po celé čtyři roku, co je areál v provozu, pracuje obvod na jeho zdokonalování. Pravdou ale je, že naposledy se v areálu budovalo za minulého vedení. Do voleb v roce 2014 bylo v areálu dobudováno nové jezírko, v dalším roce se pak oplotilo, přibyly trampolíny, nové prvky na dětském hřišti, instaloval se kamerový systém, zavedl rezervační systém sportovišť, nabídka se rozšířila o vodní atrakce tedy loďky a šlapadla apod. Od nástupu nového vedení se v areálu nevybudovalo žádné nové sportoviště, ani nepřibyla nová služba pro návštěvníky.

 

Jiří Strobach, JSNS
předseda Kontrolního výboru MO Plzeň 3

starosta bezdomovci

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Problematika bezdomovectví, nový koncept přináší první ovoce

Bezdomovectví začal být v Plzni velkým problémem. Bezdomovci povalující se na lavičkách v centru města logicky vadí občanům. Poslední rok se tomuto tématu intenzivně věnuji....

voda

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V horkých letních dnech přišla voda vhod

V průběhu letních teplých dnů čekalo na obyvatele plzeňského třetího obvodu překvapení. Starosta Jiří Strobach vyrážel se svým promo teamem a rozdával zdarma chlazenou neperlivou vodu.